Jaký materiál svatebních šatů zvolit?

Datum: 29. 2. 2020

Při výběru svatebních šatů hraje svoji roli také materiál, ze kterého jsou ušity. Pokud si tedy budete vybírat svatební šaty a zatím tápete, jakému materiálu dát přednost, krátce Vám představíme tři nejčastější materiály, ze kterých se svatební šaty vyrábějí.

Pokud toužíte po svatebních šatech, které budou vypadat opravdu elegantně, vsaďte na šifon. Tato průsvitná vzdušná látka s matným zrnitým povrchem se nejčastěji používá jako vrchní materiál svatebních šatů. Šifonové svatební šaty zcela jistě podtrhnou Váš půvab. Nevýhodou tohoto materiálu je jeho mačkavost.

Součástí nadýchaných princeznovských sukní bývá zpravidla tyl. Tento materiál se používá k výrobě svatebních závojů i svatebních sukní. Od jiných materiálů jej rozeznáte tak, že vypadá jako jemná síťka. Tyl se dá dobře tvarovat, dodává šatům nadýchanost a jen tak se nepomačká.

Mezi nejluxusnější materiály, ze kterých se šijí svatební šaty patří rozhodně satén. Saténové svatební šaty umocní Vaši eleganci, jemnost i křehkost. Se saténem se nejčastěji potkáte na korzetech, u spodních vrstev sukní nebo na horní vrstvě svatebních šatů. Jeho hladký a lesklý povrch dokonale splývá na postavě. Nevýhodou je jeho snadná mačkavost.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět